Komut Satırı, Menüler, Araç Çubukları ve Özellikler Bölmesi

Komut Satırı, Menüler, Araç Çubukları ve Özellikler Bölmesi

CMS IntelliCAD® yüzlerce AutoCAD® yazılım komutunu destekler. Açılır menülerden ve araç çubuğu simgelerinden AutoCAD® yazılım komutlarını seçin veya isteğe bağlı komut satırı istemine AutoCAD® yazılım komut sözdizimini yazın - hangisi çalışma tarzınıza en uygunsa. CMS IntelliCAD penceresi ve öğeleriyle çeşitli şekillerde çalışabilirsiniz. Örneğin, araç çubuklarını görüntüleyebilir ve yeniden düzenleyebilir, komut çubuğunu görüntüleyebilir ve durum çubuğunu etkinleştirebilirsiniz. Araç çubukları ve komut çubuğu, ekranın herhangi bir yerinde taşınabilir veya ana IntelliCAD penceresinin kenarlarına sabitlenebilir.

Komut çubuğu, IntelliCAD komutlarını yazdığınız ve istemleri ve diğer program mesajlarını görüntülediğiniz yerleştirilebilir bir penceredir. Varsayılan olarak komut çubuğu en son üç satır satırını görüntüler, ancak pencereyi daha fazla satır görüntüleyecek şekilde genişletebilirsiniz. Komut çubuğunu sürükleyerek taşıyın veya yeniden boyutlandırın.

CMS IntelliCAD® ayrıca AutoCAD® yazılım menülerini (MNU), iletişim kutularını (DCL), yazı tiplerini (SHX), komut dosyalarını (SCR) ve sembol kitaplıklarını destekler, böylece özel AutoCAD® yazılım ortamlarını IntelliCAD®'e kolayca aktarabilir ve çalışmaya devam edebilirsiniz. en sevdiğiniz çizim ortamı.

Komut çubuğuna yazdığınızda, IntelliCAD siz yazarken eşleşen komutların adlarını önerir. Önerilen adlar bir Otomatik Tamamlama penceresinde görünür. Listeden istediğiniz komutu seçmeniz yeterlidir. Komut adlarına ek olarak öneriler, harici komutların adlarını, sistem değişkenlerini, takma adları ve LISP işlevlerini içerebilir.

Özellikler bölmesinde, Katman, Renk, Kalınlık, Çizgi Kalınlığı, Çizgi Tipi, Çizgi Tipi Ölçeği ve Baskı Stili (adlandırılmış baskı stili tabloları kullanılıyorsa) alanlarında yaptığınız değişiklikler tüm seçili objeleri etkiler. Seçim kümesindeki tek bir varlığın özelliklerini değiştirmek için, Özellikler bölmesinin üst kısmındaki listeden varlığı seçin. Kullanıcılar, herhangi bir varlık seçimi yöntemini kullanarak değiştirilecek varlıkları seçebilir. Ek olarak IntelliCAD, Özellikler Bölmesi pencere şeffaflığını kontrol etme seçeneğine sahiptir.

CMS IntelliCAD® komutları, IntelliCAD açılır menüsünden, mevcut menü seçenekleri listesinden seçilerek de dağıtılabilir. Mevcut menü seçenekleri, IntelliCAD genel seçeneklerinde ayarlanan deneyim düzeyine bağlıdır. Kullanıcılar hem varsayılan Şerit arayüzünü hem de IntelliCAD açılır menüsünü kullanabilir. IntelliCAD menü çubuğu varsayılan olarak mevcut değildir ve IntelliCAD Şeritlerinin üstüne sağ fare tıklamasıyla kolayca etkinleştirilebilir.

   Talepleriniz için bize ulaşın!

Copyright © 2021 Designed by UVCREATIVE . All rights reserved