Şeritli Kullanıcı Arayüzü

CMS IntelliCAD Şeritli Arayüz

CMS IntelliCAD Kullanıcı Arayüzü - Hepsi Birarada.

Kullanıcılar, IntelliCAD penceresi ve öğeleriyle çeşitli şekillerde çalışabilir. Örneğin, araç çubuklarını görüntüleyebilir ve yeniden düzenleyebilir, komut çubuğunu görüntüleyebilir ve durum çubuğunu etkinleştirebilirsiniz. Araç çubukları ve komut çubuğu, ekranın herhangi bir yerinde taşınabilir veya ana IntelliCAD penceresinin kenarlarına sabitlenebilir.

CMS IntelliCAD ile kullanıcı, hem yüzen araç çubuklarını hem de menüleri yeni CMS IntelliCAD şerit arayüzüyle birleştirebilir.

Sekmeler arasında geçiş, fare işaretçisi Şerit Komutları sekmesinin üzerindeyken fare tekerleği döndürülerek de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

The CMS IntelliCAD® şerit, komutların seçilebileceği birkaç alan içerir: Şerit Uygulama düğmesi, Hızlı Erişim araç çubuğu ve Sekmeler. Bazı birkaç özelliğin YALNIZCA PE Plus sürümünde mevcut olduğunu unutmayın.

• Uygulama butonu — Sol üst köşedeki Uygulama düğmesi, Yeni, Aç, İçe Aktar, Dışa Aktar ve daha fazlası gibi dosyayla ilgili komutları içerir.

• Hızlı erişim araç çubuğu — Genel komutları içerir. Hangi komutların görüntüleneceğini seçmek ve çizim penceresinin çeşitli görsel öğelerini özelleştirmek için Hızlı Erişim araç çubuğu aşağı okuna tıklayın.

• Sekmeler — Örneğin Giriş, Düzenle, 2B Çizim, vb. Adındaki sekmelerde gruplanmış ilgili komutları içerir.

Ana Sayfa

Bu ana sekmede, kullanıcılar ana ve en çok kullanılan varlık oluşturma ve düzenleme özelliklerine erişebilir. Çizgiler, eğriler, daireler çizin, objeleri değiştirin, metin ekleyin, ölçümlendirmeler ekleyin ve ekleyin, cad blokları oluşturun, ekleyin ve düzenleyin, katman özelliklerini kontrol edin ve varlıkları Windows panosu üzerinden paylaşın veya aktarın

Düzenle

DÜZENLE sekmesi varlık düzenlemeye izin verir

Draw & Draw 3D (Katılar yalnızca PE Plus sürümünde)

ÇİZİM sekmesi, kullanıcıların varlıkların nasıl oluşturulduğunu kontrol etmelerini sağlar. Büyük çizim varlığı oluşturma, obje yakalama, obje ayarları, 3B kafesler, katılar ve katı düzenleme bu sekmelerde mevcuttur.

Insert

INSERT sekmesi, harici referansların ve dosyaların eklenmesine ve kontrolüne izin verir.

Annotate

ANNOTATE sekmesinde kullanıcılar, metin varlıklarını oluşturabilir, düzenleyebilir ve kontrol edebilir, stil düzenleme, revizyon bulutu ve silme işaretlemeleri dahil her tür boyutu ekleyebilir, açıklama ölçeklendirmesi ekleyebilir ve düzenleyebilir.

GÖRÜNÜM

GÖRÜNÜM sekmesi, kullanıcıların çizim ve objelerde nasıl gezinileceğini ve görüntüleneceğini kontrol etmelerini sağlar. Ön ayarlı görünüm.ler, Dinamik görünümler, Yerleşimler, Görünüm portları, varlıkları SİPARİŞ EDİN, düzenleyin, görsel stili ayarlayın, 3B bir sahne oluşturun, UCS ayarlayın ve ekran özelliklerini kontrol edin.

ÇIKTI

Dosya Dışa Aktarma ve Çizim özellikleri ÇIKTI sekmesinde mevcuttur. Çizim dosyalarının veya varlıklarının * .DXF, DWF, SAT, BMP, WMF, EMF, PDF, SVG, STL ve DAE dosya formatlarına aktarılması. YAYINLA veya YAZDIR ile PLOTAJ ve baskı stilini ayarlama veya yönetme bu sekmede bulunan özelliklerdir.

Araçlar

ARAÇLAR sekmesi erişim sağlar veya Microsoft VBA veya .NET, LISP, IRX, SDS gibi özel uygulama geliştirmelerini çalıştırır. Araçlar sekmesi ayrıca ALANLAR, KÜTLE ÖZELLİKLERİ vb. Gibi çizim varlıklarını sorgulayabilir veya değişken ayarları tanımlayabilir. Çizim ayarlarını, harici referansları yönetin ve kullanıcı menülerini, araç çubuklarını, klavye kısayollarını ve diğer adları özelleştirin. ARAÇLAR sekmesinde de büyük KEŞFET özellikleri mevcuttur.

Yardım

YARDIM sekmesi ile kullanıcılar, yerleşik yardım özelliği, tam PDF yazdırılabilir kullanıcı kılavuzu (bazı özellikler yalnızca tam PE Plus sürümünde mevcuttur) aracılığıyla teknik destek alabilir, Hata gönderme formunu kullanabilir ve ayrıca sürümü kontrol edebilir güncelleme veya lisans yöneticisine erişim. Kullanıcılar ayrıca grafik cihazlarını burada karşılaştırabilir.

   Talepleriniz için bize ulaşın!

Copyright © 2021 Designed by UVCREATIVE . All rights reserved